Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie

Ogłoszenia

AKTUALNOŚCI:

Certyfikat za udział w projekcie"Mała książka- wielki człowiek"

Utworzono dnia 06.05.2019

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie brał udział w akcji społecznej realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród 3-latków.

Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji we wrześniu dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat.

 

czytaj dalej na temat: Certyfikat za udział w projekcie"Mała książka- wielki człowiek"

Rok Moniuszkowski a mogileńskie tradycje muzyczne

Utworzono dnia 01.03.2019

Mogileńskie Towarzystwo Kultury wzięło udział w ogłoszonym przez Burmistrza Mogilna konkursie ofert i otrzymało ze środków Gminy Mogilno dofinansowanie wysokości 1300,50 na realizację zadania publicznego w zakresie kultura sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Realizację zadania Rok Moniuszkowski a mogileńskie tradycje muzyczne Mogileńskie Towarzystwo Kultury rozpoczęło 1 marca 2019 r. Partnerem w realizacji zadania będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie, a w jego ramach odbędą się: lekcje biblioteczne dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych Bohaterowie oper Stanisława Moniuszki; lekcje biblioteczne dla starszych klas szkół podstawowych Stanisław Moniuszko a mogileńskie tradycje muzyczne; konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych Bohaterowie oper Stanisława Moniuszki oczami najmłodszych; wystawy Tradycje muzyczne Mogilna w zbiorach Archiwum Państwowego w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie, Życie i twórczość Stanisława Moniuszki w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie oraz Bohaterowie oper Stanisław Moniuszki oczami najmłodszych; koncert pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu chóru Hemantus oraz wykład Tomasza Kuby Kozłowskiego. Partnerami w realizacji zadania poza Miejską Biblioteką Publiczną w Mogilnie będą Archiwum Państwowe w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu, Mogileński Dom Kultury w ramach którego istnieje mogileński chór Hemantus oraz Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Mogilnie. Mogileńskie Towarzystwo Kultury zamierza zrealizować projekt do 30.06.2019r.

Podsumowanie realizacji projektu "Literatura i grafika - inspirujący świat w bibliotece"

Utworzono dnia 22.11.2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zrealizowała, rozpoczęty w sierpniu 2018 roku, projekt „Literatura i grafika – inspirujący świat w bibliotece”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu...

czytaj dalej na temat: Podsumowanie realizacji projektu "Literatura i grafika - inspirujący świat w bibliotece"

WYNIKI KONKURSU "NA STRAŻY PAMIĘCI"

Utworzono dnia 17.10.2018

                                                         

czytaj dalej na temat: WYNIKI KONKURSU "NA STRAŻY PAMIĘCI"

Ogłoszenie wyników konkursu grafiki komputerowej „Wspominam z dzieciństwa”

Utworzono dnia 17.10.2018

Ogłoszenie wyników konkursu grafiki komputerowej „Wspominam z dzieciństwa”

Konkurs grafiki komputerowej „Wspominam z dzieciństwa” został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mogilnie w ramach zadania „Literatura i grafika – inspirujący świat w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Na konkurs wpłynęło 6 prac graficznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych gminy Mogilno – udział w konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych z Gębic i Padniewa (w kategorii klas VI-VIII). Na konkurs nie wpłynęły prace z gimnazjów w gminie Mogilno. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący: Marcin Zieliński, dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Mogilnie Członkowie: Joanna Caspari-Filipiak, pracownik wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Mogilnie; Grażyna Lewandowska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ziemi Mogileńskiej postanowiła przyznać nagrody: Miejsce I – Kacper Krzewina – uczeń Szkoły Podstawowej w Gębicach Miejsce II – Daria Słowińska – uczennica Szkoły Podstawowej w Gębicach Miejsce III – Bartosz Dudziński – uczeń Szkoły Podstawowej w Padniewie Ponadto komisja postanowiła wszystkim uczestnikom przyznać nagrody książkowe. Laureaci zostaną zaproszeni i otrzymają nagrody podczas otwarcia wystawy prac w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie 25 października 2018 r.

Konkurs grafiki komputerowej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum

Utworzono dnia 18.09.2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie organizuje konkurs grafiki komputerowej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, związany z twórczością Jana Brzechwy pt. "Wspominam z dzieciństwa".

 

Konkurs organizowany jest w ramach zadania "Literatura i grafika - inspirujący świat w bibliotece" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

                                                                                                                                   

czytaj dalej na temat: Konkurs grafiki komputerowej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek 

7.30-15.30

Wtorek 

7.30-17.30

Środa 

7.30-17.30

Czwartek 

7.30-17.30

Piątek 

7.30-17.30

Sobota 

8.00-12.00

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny