Warsztaty z Joanną Rusinek w bibliotece

Utworzono dnia 10.10.2018, 15:27

10 października 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Rusinek, ilustratorką książek. Dwie grupy dzieci ze szkół podstawowych gminy Mogilno wzięły udział w warsztatach ilustratorskich. Uczniowie z klas I-III wysłuchali wierszy z książki „Kefir w Kairze”, rozmawiali o miastach świata, tworzyli własne budowle i miasta, którym nadawali nazwy. Uczniowie z klas IV-VII rozmawiali o osobach sławnych, o książce „Damy, dziewuchy, dziewczyny” i tworzyli portrety przedstawiające to, kim chcieliby stać się w przyszłości. Warsztaty ilustratorskie z Joanną Rusinek odbyły się w ramach projektu „Literatura i grafika – inspirujący świat w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Joanna Rusinek – absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, zajmująca się grafiką i animacją, a przede wszystkim ilustracją; zilustrowała m. in.: „Jan Brzechwa dzieciom”, „Psotny Franek”, „Bezsenność Jutki”, „Mały Chopin” (książka została przetłumaczona na kilka języków), „Pałac Prezydencki dla dzieci”, „Zaklęcie na „w””, „Jego wysokość Longin”, „Wierszyki domowe”, „Rok 1989”, „Belweder dla dzieci”.