„Skąd się biorą przyjaciele – zaprzyjaźnij się z książką”

Utworzono dnia 25.08.2017, 12:52

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie w sierpniu zaczęła realizację zadania „Skąd się biorą przyjaciele – zaprzyjaźnij się z książką”. Z książkami o przyjaźni spotkają się w bibliotece wychowankowie mogileńskich przedszkoli. Uczniowie młodszych klas szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach ilustratorskich, które poprowadzi Stefania Barańska – plastyk, absolwentka Akademii Plastycznej w Sofii. Uczniowie starszych klas szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach literackich, które poprowadzi polonistka Katarzyna Sterymska – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem przewodnim wszystkich spotkań z dziećmi, zorganizowanych w ramach projektu, będzie przyjaźń. Autorzy najciekawszych prac literackich i plastycznych wezmą udział w warsztatach „Jak powstaje książka”. Poprowadzi je Joanna Tyluś-Malak, autorka książek dla dzieci i właścicielka wydawnictwa „Kurza Stopka”. Warsztaty staną się okazją do poznania nowego lokalu biblioteki, a także międzypokoleniowych spotkań dzieci i współpracujących z biblioteką członków Mogileńskiego Towarzystwa Kultury będącego partnerem w realizacji zadania.

Zakończeniem zadania będzie grudniowa wystawa oraz publikacja prac, które powstaną podczas warsztatów.

Na realizację zadania Skąd się biorą przyjaciele – zaprzyjaźnij się z książką” Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie otrzymała dofinansowanie wysokości 5000 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2017.