NOC BIBLIOTEK 2018 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W MOGILNIE

Utworzono dnia 11.06.2018, 21:21

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie po raz kolejny wzięła udział w akcji NOC BIBLIOTEK 2018, która w tym roku przypadła w sobotę 9 czerwca. Tegoroczne ogólnopolskie hasło akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat.

Bibliotekarki mogileńskiej książnicy przygotowały tego dnia zajęcia dla uczniów szkół gminy Mogilno. Po powitaniu uczestników i podzieleniu ich na grupy rozpoczęła się gra biblioteczna. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na podłodze interaktywnej, układały książkowe domino w holu biblioteki, tworzyły plakat nawiązujący do hasła Nocy Bibliotek 2018. Poza tym uczestnicy wzięli udział w zajęciach teatralnych, które prowadziła wolontariuszka z Armenii oraz w lekcji kaligrafii, którą przygotowała wolontariuszka z Ukrainy. Obie wolontariuszki zostały zaproszone z pobliskiej gminy Dąbrowa, gdzie zamieszkały na kilka miesięcy w ramach Programu Wolontariatu Europejskiego. Grupa, która zdobyła największą ilość punktów otrzymała nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Dla wszystkich uczestników Nocy Bibliotek 2018 przygotowano słodki poczęstunek.

Atrakcją wieczoru był Pierwszy Biblioteczny Turniej Szachowy dla członków bibliotecznego Klubu Szachowego oraz wszystkich zainteresowanych.