Mirabelka - kiełkująca historia w Mogilnie

Utworzono dnia 13.11.2018, 15:06

10 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie włączyła się w coroczną imprezę organizowaną przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Piotra Wawrzyniaka przygotowując grę miejską Mirabelka - kiełkująca historia, towarzyszącą tegorocznemu XVI Marszowi na Orientację Śladami Historii. Celem gry było pokazanie uczestnikom marszu miejsc związanych z historią miasta i jednocześnie z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyło około 180 osób mieszkańców Mogilna i gości z całej Polski. Mogileńska gra była częścią ogólnopolskiej akcji Mirabelka - kiełkująca historia do której z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości włączyło się 700 polskich bibliotek. Celem akcji, której zasady można było odnaleźć na stronie internetowej Lustro Biblioteki było zaangażowanie młodych użytkowników bibliotek w działania związane ze świętem narodowym 11 listopada i zainteresowanie ich historią Polski oraz powiązaną z nią historią regionu. Uczestnicy marszu wykonywali zadania z powierzonej im karty pracy. Trzy zwycięskie drużyny otrzymały w nagrodę z rąk dyrektora biblioteki Marii Kotlińskiej świętomarcińskie rogale. Okazją do wręczenia nagród było, tradycyjnie odbywające się w Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie, zakończenie Marszu Na Orientację Śladami Historii. Inspiracją dla organizowanego w Polsce wydarzenia Mirabelka - kiełkująca historia była książka Cezarego Harasimowicza Mirabelka opowiadająca o drzewie, które było świadkiem tragicznej historii naszej stolicy i jako świadek opowiada o losach eksterminowanych w czasie II wojny światowej Żydów.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.